Ta strona wykorzystuje pliki cookies i zapisuje je na Twoim urządzeniu. Pozostając na stronie akceptujesz taki stan rzeczy. akceptuję czytaj więcej

2306.20160

220

Zacierka

Ta mleczna zupa kojarzy mi się z moją babcią. Zawsze robiła dla nas zacierkę, jak jeżdziliśmy do niej na wieś na wakacje. Budziła nas mówiąc: "Wstaaaaawajcieee! Zacierka już czeka!":-). Uśmiecham się zawsze, jak sobie przypomnę te czasy...Gdy babcia już ugotowała kluseczki, to zalewała je mlekiem i odsuwała garnek na bok pieca, aby tam zupa sobie delikatnie bulgotała, a kluseczki wchłaniały mleko.

  • 7 łyżek przesianej mąki pszennej
  • 2 łyżki wody
  • 1 jajko
  • mleko
  • sól

Do miski wsyp mąkę, dodaj jajko oraz wodę. Zagnieć elastyczne ciasto, jak na makaron. Musi być ono jednak nieco bardziej twarde, aby łatwiej było robić kluseczki. Ugotuj wodę, posól ją. Przygotuj sobie trochę mąki, aby móc raz na jakiś czas posypać nią palce. Oddzielaj małe kluseczki delikatnie je rolując lub po prostu rwij ciasto na małe kawałeczki. Wrzucaj bezpośrednio do gotującej się wody. Kluseczki można przygotować mniejsze lub większe, według upodobania:-). Gotuj je 4-5 minut, odcedż na durszlaku. Dodaj do garnka, zalej mlekiem, posól do smaku i gotuj dalej na małym ogniu ok. 10-15 minut.

Ta zupa mleczna najlepiej smakuje na śniadanie:-).

Smacznego:-)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

wydrukwydruk bez zdjęć
dodaj komentarz
Pan/Pani:
nick:
treść

Proszę narysować poniższy kształt zaczynając od kropki, nie przerywając rysowania:

Ta przeglądarka nie obsługuje nowoczesnych technologii.

zmień rysunek
Archiwum
do gry