Ta strona wykorzystuje pliki cookies i zapisuje je na Twoim urządzeniu. Pozostając na stronie akceptujesz taki stan rzeczy. akceptuję czytaj więcej

1401.20170

1035

Nalewka cytrynowa

Pyszna cytrynówka doskonała na zimowy czas:-). Nalewka musi trochę postać, aby składniki dobrze się zharmonizowały, a cytrynówka zyskała na smaku. Proces ten nazywa się maturacją.
W przypadku cytryn należy bardzo pilnować, aby oddzielić miąższ od błonek czy też białej części owoców. Cytrynówka nie będzie miała wtedy posmaku goryczki. Nalewka doskonale smakuje lekko schłodzona lub z lodem.

  • 12 cytryn (ok. półtora kilograma)
  • 0,7 l spirytusu
  • 1 i 1/4 szklanki cukru
  • 3 łyżki miodu
  • 0,5 l wody

+dodatkowo słoiki, butelki lub karafki do przechowywania cytrynówki

Umyj dokładnie cytryny i zanurz je we wrzątku przez 5 sekund. Osusz owoce, po czym obierz delikatnie ze skórki. Zwracaj uwagę, aby omijać albedo, czyli białą część owoców.  Wrzuć skórki do większego słoika, po czym zalej spirytusem.  Odłóż na 3-4 godziny.

Po tym czasie przelej alkohol do innego naczynia, a skórki zalej 0,5 l przegotowanej, gorącej wody, wstrząśnij kilka razy i zlej wodę do większego garnka. Skórki wyrzuć. Wyciśnij sok ze wszystkich cytryn i wlej go do garnka. Do garnka można też dodać miąższ z owoców. Dodaj również cukier i miód. Mieszaj płyn na małym ogniu do całkowitego rozpuszczenia składników. Nie można doprowadzić do zagotowania się płynu. Odstaw i przestudż, po czym rozlej płyn do butelek lub słoików, dolej alkohol i odstaw.

Cytrynówkę można już pić po około tygodniu lecz po dwóch będzie smakowała znaczniej lepiej:-)

Na zdrowie:-)

 

Pomysł i przepis na nalewkę pochodzi ze strony: http://nalewki-przepisy.pl/.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

wydrukwydruk bez zdjęć
dodaj komentarz
Pan/Pani:
nick:
treść

Proszę narysować poniższy kształt zaczynając od kropki, nie przerywając rysowania:

Ta przeglądarka nie obsługuje nowoczesnych technologii.

zmień rysunek
Archiwum
do gry